A rendszeres masszázs megszépít - Hogyan?
A szépség valamilyen formája és megtestesülése mindenkit foglalkoztat, függetlenül attól, hogy ki mennyire tartja fontosnak. A hétköznapi életben is lényeges, hogy hogyan tekintünk a saját testünkre, milyen következtetést vonunk le magunkról, ha tükörbe nézünk. Egy egészséges énképpel rendelkező személy pozitívnak ítéli meg a külsejét még akkor is, ha látja a hiányosságait és szépséghibáit. Mindannyiunknak vannak előnyös és előnytelen részei, kivétel nélkül, mégis megtanuljuk elfogadni azt, amin nem tudunk változtatni. De mi a helyzet azzal, ami korrigálható és formálható? Egészséges mértékig ésszerű, hogy megpróbáljunk mindent megtenni annak érdekében, hogy a külsőnk minél hosszabb ideig maradjon fiatalos.
Minden bizonnyal a kisugárzásunk és megjelenésünk javarészt a bőrünk minőségétől függ. Egy ráncos, száraz és élettelen bőr nem csak előnytelen, hanem jelzi a test betegségeit, hiányállapotait. A masszázs, mint ősi gyógymód, kiválóan alkalmazható szépségápolási célzattal is. A bőrszépítő hatás annak tudható be, hogy a masszázs során a bőr hőmérséklete fokozódik, ezáltal kitágulnak a kapilláris erek, ezáltal a sejtek oxigénhez jutnak és a tápanyagok könnyebben felszívódnak.
Amikor csak élvezzük a különböző fogások kényeztető hatását, nem is gondolnánk, hogy milyen komplex és csodálatos folyamatok indulnak be a szervezetünkben. Az elfáradt, elráncosodott bőr gyakran azt jelzi, hogy nincs elég vitamin, ásványi anyag és nyomelem a szervezetünkben. Emellett a környezeti hatások miatt a bőrünk nedvességtartalma csökkenhet, ezért a masszázs kiváltotta fokozott vérkeringés kiválóan tudja ellensúlyozni a káros hatásokat. Az elhalt hámsejtek leválását is elősegíti. A szövetek feszessége és rugalmassága újra a régi lehet, ezáltal sokkal csillogóbbá és ragyogóbbá válik a bőrünk.
Milyen masszázs típusok javasoltak a bőr szépségének megőrzése érdekében? Egyik nagyszerű választás lehet a mézes masszázs, amely közvetlenül a méz jótékony összetevőit juttatja be a bőrbe és a bőrön keresztül a szervezetbe. Emellett az olajjal történő masszázsok mindegyike kiválóan ápolja a bőrt és életre kelti az egész testet. De vajon mindegyik masszázs olaj jó választás a bőr számára? Nem! A vendégeimet nem teszem ki semmilyen káros adalékanyagnak, ugyanis az csökkentené a gyógyhatásokat, éppen ezért az olívaolaj hatóanyagait választottam az ideális összetevői miatt. Az olíva E vitamintartalma nagyon magas, amely már önmagában is fiatalító, bőrpuhító hatású és antioxidáns tartalma pedig valódi védelem a bőr számára. Emellett a bőr számára ez a legtermészetesebb, mivel rokon összetevőket tartalmaz, az olíva olajsava, a sebum formájában, amely a bőr faggyújának alkotóeleme is. A linolsav pedig az egész immunrendszert védi és erőteljes hidratáló és regeneráló hatása van.
Ha az olívaolajban érlelt gyógynövényekkel végezzük a masszázst, akkor annak gyógyhatásai szinte felbecsülhetetlenek, ugyanis párosulnak a gyógynövények terápiás hatásaival, amelyek közül a legáltalánosabbak a gyulladáscsökkentő, vírusölő és antibakteriális hatások.
A masszázs bőrre gyakorolt varázslatos hatása évezredek óta tudott, a méz és az olíva alapú olajok fantasztikus hatása is köztudott, éppen ezért kétség sem fér hozzá, hogy az egész test, beleértve az arc szépségében ez a kombináció tökéletes választás!
Ha szeretnéd, hogy bőröd fiatalos és egészséges maradjon, akkor jelentkezz masszázsra! Ha szeretnél több információt az általam használt gyógynövényes olívaolajokkal kapcsolatban, akkor vedd fel velünk a kapcsolatot és együtt eldöntjük, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb a számodra!
Bartus Rozi - Nagy Tünde Melinda